Magazyn dystrybucyjny dla e-commerce

Jak możemy Ci pomóc

N

Magazynowanie towaru

N

Przygotowanie i wysyłka paczek

N

Wsparcie technologiczne sklepu www

N

Obsługa klienta

N

Obsługa zwrotów i wymian

Nie każdy sklep internetowy musi mieć własny bądź wynajmowany magazyn. W momencie, w którym dopiero rozpoczynasz działalność w obszarze e-commerce, taka inwestycja jest bardzo nieopłacalna. Podobnie dzieje się w przypadku, gdy początkowo niewielki sklep zaczyna coraz bardziej się rozrastać. Takiemu biznesowi – wbrew pozorom – również może nie opłacać się prowadzić własnego magazynu. Dlaczego?

Chcesz wiedzieć więcej?

Skontaktuj się z nami. 

8 + 6 =

Sklep internetowy bez magazynu

W pewnym memencie rozwoju biznesu e-commerce dotychczasowe zasoby przestają wystarczać. Chodzi o czas, ale też miejsce czy ręce do pracy. Dopóki jesteś początkujący, możesz korzystać z magazynu w domu dla sklepu internetowego. Później dostępna przestrzeń stanie się za ciasna. Mało tego – zapanuje w niej chaos, zwłaszcza, jeśli od początku nie oznaczałeś i nie segregowałeś dokładnie zamawianych do niego towarów. Może być też tak, że zechcesz wyraźniej oddzielić sferę prywatną od zawodowej i wyprowadzić magazyn sklepu internetowego poza dom. To są właśnie sytuacje, w których powinieneś zrezygnować z własnego magazynu na rzecz outsourcingu logistyki magazynowej.

Outsourcing logistyki magazynowej – dlaczego warto?

Usługa magazynowania zdejmuje z Ciebie znaczną część dość problematycznych zadań – prowadzenie i utrzymanie magazynu, a także kompletację i wysyłkę zamówień. Magazyn dystrybucyjny zajmuje się tym profesjonalnie, jest więc w stanie o wiele szybciej zrealizować zamówienia Twoich klientów i popełnić przy tym mniej błędów, niż gdybyś samodzielnie zajmował się kompletacją.

Sklep internetowy bez magazynu to zatem z jednej strony odciążenie w obowiązkach, z drugiej zaś oszczędność. Koszty usługi magazynu e-commerce mogą być bowiem o wiele niższe niż koszty utrzymania osobnego magazynu wyłącznie na potrzeby swojego sklepu. Zlecenie magazynowania na zewnątrz pozwoli Ci skupić się na ważniejszych z Twojego punktu widzenia aspektach prowadzenia biznesu, np. na marketingu.

Jak prowadzić sklep internetowy bez magazynu?

W tym celu powinieneś nawiązać współpracę z dostawcą usług logistycznych dla e-commerce. Razem ustalicie, jakie rodzaju przestrzeń magazynowa jest Ci potrzebna i jakie warunki powinny w niej panować. Otrzymasz rozwiązanie skrojona na miarę!