O tym, że nie tylko handel elektroniczny, lecz także cała cyfrowa gospodarka odnotowują w ostatnich latach dynamiczny rozwój, chyba nie trzeba już nikogo przekonywać. Wyraźnie odczuła to również nasza firma. W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie rynkowe w obszarze e-commerce włączamy do działalności MW Logistics nowy magazyn! Dlaczego to tak ważne dla nas i naszych biznesowych partnerów? Tłumaczymy w artykule!

Kolejny magazyn w strategicznej lokalizacji

Wynajęty przez MW Logistics magazyn znajduje się w parku logistycznym Hillwood Słubice, w strategicznej lokalizacji, zaledwie kilka kilometrów od granicy niemieckiej i przejścia Słubice – Frankfurt. To już drugi nasz obiekt tego typu w tej niezwykle atrakcyjnej pod względem logistycznym okolicy. Bezpośrednie sąsiedztwo drogi krajowej nr 29 oraz węzła Świecko na autostradzie A2 usprawniają wszelkie procesy związane z łańcuchem dostaw. Doskonale wiemy, że niezawodna logistyka stanowi dla przedsiębiorstw wyzwanie, od którego w dużym stopniu uzależnione jest powodzenie inwestycji. Dlatego właśnie udostępniamy przedsiębiorcom nowy magazyn w pobliżu głównych arterii komunikacyjnych, zapewniając tym samym zoptymalizowany pod względem efektywności outsourcing usług logistycznych!

Przestrzeń dostosowana do potrzeb przedsiębiorców

Jakie cechy musi spełniać obiekt magazynowy odpowiadający rosnącym potrzebom przedsiębiorców z branży e-commerce? Powinien być ulokowany – tak jak park Hillwood Słubice – w dogodnej lokalizacji, w pobliżu nowoczesnej infrastruktury drogowej. Ale to już wiemy. Kolejnym istotnym czynnikiem wpływającym na sprawne magazynowanie towarów i ich efektywną dystrybucję jest wielkość obiektu przeznaczonego do tych zadań. Nowy magazyn MW Logistics to budynek o powierzchni około 21,5 tys. m kw i wysokości 10 m. Ta cenna dodatkowa przestrzeń umożliwia nam swobodne rozszerzenie naszej działalności. Klienci nieposiadający firmowych magazynów, np. właściciele sklepów internetowych, pragnący rozpocząć współpracę z naszą firmą, mogą liczyć na uniknięcie znacznych wydatków, na które byliby skazani, inwestując we własne zaplecze magazynowe. Koszty magazynowania towaru w naszych obiektach zależą wyłącznie od zajmowanej przez niego powierzchni. A ta zapewniana przez magazyn w centrum Hillwood Słubice – zaspokoi potrzeby zarówno małych, jak i dużych przedsiębiorców.

Bezpieczeństwo i komfort pracy przede wszystkim!

MW Logistics od początku swojej działalności stawia na wiedzę popartą doświadczeniem oraz przejrzystość i wygodę współpracy. A także na pełne bezpieczeństwo. Dlatego właśnie każdy obiekt spełniający rolę magazynu firmy musi spełniać szereg rygorystycznych wymagań dotyczących nie tylko kwestii technicznych, lecz również bezpieczeństwa naszych pracowników i powierzonych nam towarów. Hillwood Słubice to obiekt wyróżniający się znaczną odpornością ogniową (ponad 4 tys. MJ/m kw). Dodatkowe zabezpieczenie przed pożarem stanowi nowoczesny system tryskaczy ESFR. Bezproblemową pracę zaawansowanych urządzeń mechanicznych umożliwia z kolei wysoka nośność bezpyłowej posadzki (6 t/m kw).

Niezmiennie istotny jest dla nas komfort pracy wszystkich członków naszego zespołu. Doskonale wiemy, jak ważne w halach, które mają bardzo ograniczony dostęp do naturalnego światła, jest właściwe oświetlenie. Dlatego właśnie za odpowiednie warunki pod tym względem odpowiadają zainstalowane w magazynie Hillwood Słubice oprawy LED. W połączeniu z naturalnym oświetleniem ze świetlików spełniają wszelkie wymagania prawne i zapewniają odpowiednie warunki do komfortowej i efektywnej pracy. W tym miejscu należy oczywiście wspomnieć także, że nad bezpieczeństwem naszych pracowników, całego obiektu, a więc również – magazynowanego w nim towaru – czuwa całodobowa ochrona oraz monitoring.

Wynajem kolejnego magazynu przez MW Logistics to bez wątpienia niezwykle ważny krok w rozwoju firmy. Teraz z dumą możemy oznajmić, że jesteśmy gotowi zapewnić kompleksowe usługi z zakresu e-commerce jeszcze większej liczbie klientów! Udostępnianie magazynów dystrybucyjnych, profesjonalne wsparcie klienta i obsługa zwrotów, czy kompleksowy fulfillment – ułatwiamy prowadzenie biznesu na jeszcze większą skalę!