Nie powinno nas dziwić, że marzeniem większości użytkowników popularnego serwisu aukcyjnego jest zwiększenie sprzedaży na Allegro, a zatem – pomnożenie zysków. Dotyczy to zarówno sprzedawców wystawiających jednorazowo po kilka bądź kilkanaście aukcji, jak i tych działających na szerszą skalę, oferujących jednocześnie nawet po kilkaset produktów. Czy istnieją zatem sprawdzone metody na to, by osiągnąć wzrost sprzedaży internetowej? Owszem. I z chęcią podzielimy się nimi z zainteresowanymi! Podpowiadamy, jak zwiększyć sprzedaż na Allegro.

 Sprzedaż na Allegro? Najpierw dostosuj konto…

Nie wszyscy sprzedawcy zdają sobie sprawę z tego, jaki wpływ na wzrost sprzedaży może mieć odpowiednie skonfigurowanie założonego przez nas konta, czyli naszej wizytówka w świecie aukcji internetowych. Warto zwrócić uwagę już na sam login – powinien zachęcać potencjalnych kupców do transakcji i budować naszą wiarygodność. Dlatego też, pragnąc prowadzić sprzedaż na Allegro na szeroką skalę, powinniśmy unikać nazw dziecinnych czy kontrowersyjnych. Idealny nick wyróżniałby nas na tle innych sprzedających i zapadałby w pamięć odwiedzających nasz profil, nie kwestionując przy tym naszego profesjonalizmu. Sprawdzić się może zatem np. chwytliwa nazwa naszej marki. Korzystnym rozwiązaniem może okazać się również założenie na Allegro konta firmowego, oferującego mnóstwo cennych opcji dla przedsiębiorców (takich jak promocje w strefie okazji).

 … a może kilka kont?

Założenie kilku specjalistycznych kont to dobry pomysł na zwiększenie sprzedaży na Allegro wtedy, gdy nasza oferta obejmuje wiele zróżnicowanych produktów. Jeśli więc sprzedajemy np. płyty muzyczne i części samochodowe, warto podzielić asortyment na dwa konta, dbając o swój ekspercki wizerunek. Jak zlecić magazynowanie podmiotowi zewnętrznemu, gdy wystawiane przez nas na Allegro produkty nie mieszczą się już na domowych półkach? W odrębnym wpisie omawiamy kwestię „sklep internetowy a magazyn”!

 Zachęć opisami oraz zdjęciami i zwiększ sprzedaż na Allegro!

Sprzedawca, który zastanawia się, jak podnieść sprzedaż na Allegro, powinien zadbać o rzetelne dopracowanie prowadzonych aukcji. Mowa tu zarówno o unikatowych opisach skupiających się na najważniejszych cechach i zaletach wystawianych produktów, jak i oryginalnych fotografiach. Niezwykle istotną kwestią jest także dostosowanie miniaturek do standardów serwisu!

 Zwiększenie sprzedaży na Allegro – rozsądna polityka cenowa

Jeśli będziemy sprzedawać nasze produkty taniej od innych użytkowników, bardzo prawdopodobne, że zwiększy się nasza sprzedaż na Allegro, wątpliwe jednak, że zadowolą nas zyski. Dlatego też przy ustalaniu cen powinniśmy wziąć pod uwagę czynniki takie jak ceny konkurencji, poniesione przez nasz koszty czy faktyczna wartość oferowanych produktów. Rozsądne ceny zapewnią zadowolonych klientów i wymierne zyski!

 Niezawodna logistyka sklepu – wzrost sprzedaży internetowej

Każdy sprzedawca pragnący odnieść sukces w branży e-commerce, także ten działający na Allegro, powinien zadbać o to, by logistyka sklepu internetowego była dopracowana w każdym detalu. Do kluczowych procesów logistycznych należą m.in. obsługa zamówień, wspomniane już magazynowanie asortymentu, przygotowywanie paczek i ich wysyłka, a także obsługa reklamacji. W wielu przypadkach korzystna dla sprzedawcy może okazać się współpraca z firmą zewnętrzną oferującą niezawodne usługi logistyczne dla sklepów internetowych, takiej jak MW Logistics.

 Sprzedaż na Allegro bez firmy? Czy jest możliwa?

Na koniec pragniemy wyjaśnić pewną kwestię – czy sprzedaż na Allegro bez firmy jest zgodna z prawem? Owszem, możemy prowadzić sprzedaż na Allegro jako osoba prywatna, w ramach tzw. działalności nierejestrowanej, jeśli nasze miesięczne przychody nie przekraczają 50% kwoty wynagrodzenia minimalnego w danym roku. Warto też w tym miejscu poruszyć zagadnienie „sprzedaż na Allegro a podatki”. Otóż z płacenia podatku VAT zwolnione są osoby, które okazjonalnie sprzedają przedmioty używane przez przynajmniej pół roku. Należy także pamiętać o kwocie wolnej od podatku, która w 2021 roku wynosiła 8000 zł. W pozostałych przypadkach podatek należy odprowadzić w ramach rozliczenia PIT.

Wiesz już, jak poprawić sprzedaż na Allegro? Doskonale – pora wprowadzić plany w życie. Kiedy Twoja działalność rozszerzy się na niespotykaną skalę, w co nie wątpimy, i będziesz potrzebował wsparcia zaufanego centrum logistycznego – postaw na MW Logistics. Jesteśmy w stanie zapewnić Ci profesjonalną obsługę każdego etapu zamówienia!