Jeśli przesyłkę kurierską nadajecie po raz pierwszy, to być może zastanawiacie się, czy można zamówić kuriera do domu i jak zamówić kuriera do domu po odbiór paczki? W dzisiejszym poradniku postaramy się rozwiać wszystkie wątpliwości dotyczące zamówienia kuriera do domu. Zapraszamy do lektury. 

Kurier z odbiorem z domu – jak go zamówić?

Kurier z odbiorem z domu to dziś standardowe rozwiązanie, z którego wiele osób czy firm korzysta na co dzień. Wystarczy, że nadacie przesyłkę online, a kurier odbierze paczkę z domu w wybranych przez Was godzinach. Taką możliwość oferuje aktualnie praktycznie każdy przewoźnik. W większości przypadków kuriera z odbiorem z domu zamawia się podobnie, niezależnie od tego, z jakiej firmy przewozowej korzystacie. Poniżej znajdziecie jednak informacje dotyczące tego, jak zamówić kuriera do domu w przypadku kilku największych i najbardziej znanych firm kurierskich.

Jak zamówić kuriera do domu DPD?

Jak zamówić kuriera DPD do domu? Jeśli jesteś klientem tej firmy, to kuriera DPD do domu możecie zamówić za pośrednictwem aplikacji DPDonline lub wypełniając formularz na stronie. Oczywiście nie musicie mieć podpisanej umowy z DPD, aby zamówić kuriera do domu. Dla klientów bez umowy powstał specjalny serwis online nadaj.dpd.com.pl, za pośrednictwem którego możecie szybko nadać paczkę i zamówić kuriera do domu.

Jak zamówić kuriera DHL do domu?

Firma DHL, podobnie zresztą jak inne największe firmy kurierskie, również umożliwia proste i bezproblemowe zamówienie kuriera DHL do domu. Jak zamówić kuriera DHL do domu? Możecie zrobić to za pośrednictwem telefonu, komputera lub tabletu. Korzystając z odpowiedniej aplikacji lub strony internetowej, możecie nadać przesyłkę w zaledwie 60 sekund. Macie także możliwość opłacenia przesyłki online, w związku z czym formalności po przybyciu kuriera ograniczają się praktycznie do odbioru paczki. 

Co wyróżnia przesyłki kurierskie DHL na tle konkurencji? Zamawiając kuriera DHL do domu, możecie nadać przesyłkę nie tylko na terenie Polski, ale również do jednego z 28 innych krajów europejskich. Dużym ułatwieniem jest również aż 14000 punktów DHL POP, czyli miejsc w których możesz nadać lub odebrać przesyłkę DHL bez wzywania kuriera do domu.

Jak zamówić kuriera InPost do domu?

Jeśli chodzi o krajowych przewoźników, to bardzo dużą popularnością cieszy się firma InPost. Według danych podanych przez spółkę pod koniec 2021 roku udział InPostu w rynku krajowych przesyłek wynosił aż 48%. Oznacza to, że prawie połowa przesyłek krajowych nadawana jest za pośrednictwem tego przewoźnika. W dużej mierze odpowiadają za to przesyłki paczkomatowe. InPost oferuje jednak także szereg przesyłek kurierskich. Co więcej, w przypadku przesyłki paczkomatowej również możecie zamówić kuriera, aby odebrał je z Waszego domu czy firmy. 

Jak zamówić kuriera InPost do domu? Jak można przeczytać na oficjalnej stronie firmy, zamówienie kuriera InPost do domu składa się z 3 prostych kroków

  1. Pierwszy krok to odpowiednie przygotowanie przesyłki. Powinna ona mieć kształt prostopadłościanu, a jej waga oraz wymiary powinny mieścić się w limitach dla danego rodzaju przesyłki. Powinniście zadbać oczywiście również o odpowiednie zabezpieczenie przedmiotu wewnątrz paczki. Służy do tego na przykład tak zwana folia bąbelkowa czy specjalne wypełniacze do paczek.
  2. Drugi krok to nadanie paczki w dostępnym online Managerze Paczek InPost. Za pomocą tego narzędzia możecie nadać przesyłkę, opłacić ją  i zamówić kuriera InPost do domu czy firmy. Odbiór przesyłki przez kuriera będzie darmowy, jeżeli nadajecie co najmniej 5 paczek. W przypadku mniejszej liczby musicie się niestety liczyć z dodatkową opłatą. Jeśli nie chcecie ponosić dodatkowych kosztów, to za darmo możecie nadać paczkę w Oddziałach InPost, Punktach Obsługi Paczek (POP) lub w jednym z ponad 16000 paczkomatów.
  3. Ostatni krok to oczywiście odbiór paczki przez kuriera. 

Jak zamówić kuriera GLS do domu?

Sprawdźmy teraz, jak zamówić kuriera GLS do domu. Jeśli należycie do tak zwanych nadawców okazjonalnych, czyli osób, które nadają przesyłki jedynie od czasu do czasu, możecie skorzystać z możliwość szybkiego nadania przesyłki w jednym 4500 punktów na terenie całego kraju

Jeśli jednak zależy Wam na nadaniu paczki GLS z domu, to można to zrobić za pomocą GLS ParcelVan. Kuriera GLS do domu można zamówić także za pośrednictwem tak zwanych brokerów kurierskich. Są to platformy internetowe, które ułatwiają znalezienie najtańszych przesyłek kurierskich i wygodne nadanie paczki.

Jak zamówić kuriera UPS do domu?

Podobnie jak w przypadku innych firm kurierskich również UPS udostępnia możliwość nadania przesyłki i zamówienia kuriera UPS po odbiór paczki online. Na stronie internetowej UPS znajdziecie prosty formularz, który pozwala na wycenę przesyłki, jej nadanie i zamówienie kuriera. To, jak zamówić kuriera UPS do domu, nie różni się więc w znaczący sposób od oferty innych znanych przewoźników.

Wysyłka kurierem z domu. Co warto wiedzieć?

Wysyłka kurierem z domu to rozwiązanie bardzo wygodne i praktyczne. Warto jednak pamiętać o kilku istotnych kwestiach:

  • Paczka musi spełniać wymogi dotyczące wagi i wymiarów usługi, która wybraliście. W przeciwnym razie musicie liczyć się z możliwością dopłaty lub nawet odmową przyjęcia przesyłki przez kuriera.
  • W większości przypadków standardowa paczka powinna mieć kształt prostopadłościanu. Odstępstwo od tej normy lub nieregularny kształt paczki również oznacza często konieczność dopłaty.
  • W przypadku wysyłki kurierskiej z domu odbiór ustala się zwykle w danym przedziale czasowym. Zamiast konkretnej godziny, wybieramy przedział kilku godzin, w trakcie którego kurier odbierze przesyłkę.
  • Wiele firm kurierskich oferuje nadanie przesyłki w punktach stacjonarnych. Są to nie tylko oddziały poszczególnych firm, ale także tak zwane punkty POP (Punkt obsługi Paczek) czy paczkomaty. 

Jak zamówić kuriera do domu za pobraniem?

Zastanawiacie się, jak zamówić kuriera do domu za pobraniem? Jeśli nadajecie przesyłkę online, to konieczne będzie wybranie odpowiedniej opcji w aplikacji mobilnej czy na stronie firmy kurierskiej. Jeśli zamawiacie kuriera do domu za pobraniem przez telefon, to informacji na temat tego rodzaju usługi udzieli Wam pracownik infolinii. 

Jak zamówić kuriera do domu telefonicznie?

To, jak zamówić kuriera telefonicznie, zależy po części od tego, z oferty jakiej firmy chcecie skorzystać. W większości przypadków macie dwie możliwości zamawiania kuriera telefonicznie. Pierwsza z nich, ta bardziej tradycyjna, to kontakt z infolinią danej firmy i telefoniczne złożenie zlecenia odbioru paczki. Jeśli dysponujecie smartfonem, to w wielu przypadkach kuriera do domu możecie zamówić, korzystając ze specjalnych aplikacji firm kurierskich.

 Pamiętajcie również, że jeśli prowadzicie biznes online i liczba przesyłek i związanych z nimi problemów zaczyna Was przytłaczać, to możecie skorzystać z takiego rozwiązania jak  fulfillment dla e-commerce. W takim modelu magazynowaniem Waszych towarów i całą obsługą logistyczną zamówień zajmuje się magazyn dystrybucyjny dla e-commerce. Outsourcować można zresztą nie tylko działania związane stricte z logistyką, ale także takie obszary jak bieżąca obsługa klienta w e-commerce czy obsługa zwrotów i wymiana towarów

Czytaj także:

Opakowania ekologiczne – jak ekologicznie pakować przesyłki?

Jak wysłać paczkę Pocztą Polską?

Jak wysłać paczkę kurierem?

Jak wysłać paczkę za pobraniem na koszt odbiorcy?

Jaki kurier jest najlepszy dla sklepu internetowego?