Sklep internetowy bez magazynu. E-commerce bez inwestowania dużych kwot. Najłatwiejszy sposób na własny sklep online. To tylko kilka haseł, które mogłeś słyszeć, szukając informacji na temat dropshippingu. Sprawdźmy więc, co sprzedawać w dropshippingu, żeby zarobić.

Co sprzedawać w modelu dropshipping?

Zakładamy, że masz już podstawową wiedzę na temat dropshipping — co to takiego. Czy jednak wiesz, czy dropshipping się opłaca? Kwestia ta zależna jest od wielu rzeczy, m.in. od tego, na jakie produkty jest popyt i czy sklep dropshipping spełnia oczekiwania klientów.

Przejdźmy więc do kluczowej dla tego artykułu kwestii, czyli tego, co sprzedawać w dropshippingu. Oferta hurtowni dropshippingowych jest aktualnie bardzo szeroka. Wystarczy zajrzeć na listy hurtowni dropshippingowych, aby się o tym dokładnie przekonać. Zanim jednak zdecydujesz, z czym sklep internetowy założyć, dowiedz się o cechach, które powinien spełniać sam produkt.

Jakie warunki powinien spełniać idealny produkt w dropshippingu. Wyróżniliśmy 3 kluczowe cechy, które naszym zdaniem powinien spełniać taki produkt w ofercie dropshippingowej:

  • Wysoki popyt – o naszym sukcesie w dropshippingu decyduje często wolumen zamówień. Warto więc postawić na produkty, które cieszą się wysokim popytem i dobrze sprzedają się online. Na jakie produkty jest popyt? Według raportów publikowanych przez Gemius i Izbę Gospodarki Elektronicznej do takiego asortymentu możemy zaliczyć: odzież, obuwie, książki czy płyty z muzyką i filmami. Te produkty niekoniecznie będą jednak dobrym wyborem. Odzież i obuwie podlegają częstym zwrotom, z kolei książki i płyty oferowane są przez bardzo wiele sklepów online, w tym duże i znane marki, z którymi trudno będzie konkurować. Do produktów wysokiego popytu, które stosunkowo dobrze sprzedają się w dropshippingu, możemy zaliczyć: zabawki, artykuły zoologiczne, suplementy diety czy chemię gospodarczą. Może więc warto przeglądać listę hurtowni dropshippingowych właśnie pod tym kątem?
  • Niski odsetek zwrotów – analizując zalety i wady dropshippingu, z pewnością zwrot towaru przez klienta może być prawdziwą zmorą w tym modelu. Jeśli hurtownia, z którą współpracujemy, nieobsługuje zwrotów, za zwrócony towar będziemy musieli zapłacić z własnej kieszeni. Do tego dochodzi jeszcze konieczność magazynowania zwróconego towaru (sprawdź:Budowa magazynu dla sklepu internetowego – kiedy się opłaca, a kiedy nie?). Z tego względu sprzedaż dropshipping sprawdza się najlepiej w przypadku towarów, które są rzadko zwracane przez kupujących. Co sprzedawać w sklepie internetowym, jeśli chcemy uniknąć częstych zwrotów? Do takich kategorii możemy zaliczyć na przykład artykuły biurowe, spożywcze, środki higieniczne czy chemię gospodarczą. Przeczytaj takżeZwrot i wymiana w sklepie internetowym – jak usprawnić? 
  • Wysoka marża – o tym, czy dropshipping się opłaca, decyduje często wysokość marży, jaką jesteśmy w stanie narzucić. Warto więc postawić na produkty, które dają nam w tym zakresie spore pole manewru.

Dropshipping — czym jeszcze handlować?

Czym handlować w dropshippingu? Pomijając najpopularniejsze kategorie, które jeszcze dokładnie omówimy w tym artykule, odpowiedź na pytanie, na jakie produkty jest popyt zawsze, jest jedzenie. Większość produktów spożywczych nie ma sezonowości — potrzebne są cały czas. Sklepy internetowe dropshipping z jedzeniem stały się popularne w okresie pandemii koronawirusa i do dziś odnoszą spore sukcesy.

Z czym sklep internetowy sprawdzi się także w 2023 roku? Dziś, zarówno w dużych miastach, jak i małych miejscowościach ludzie nie wyobrażają sobie życia bez samochodu. Branża motoryzacyjna kwitnie, warto więc dokładnie zbadać rynek i zastanowić się nad szeroką ofertą dropshippingu z wyposażeniem i akcesoriami do samochodów.

Prowadząc sklep w dropshippingu, musisz bacznie obserwować potrzeby klientów, a co za tym idzie – trendy i zmiany, które zachodzą w społeczeństwie. Na jakie produkty jest popyt? Jak pokazują szacunki, w ponad 10 milionach polskich domów mieszkają… zwierzęta! A to oznacza, że akcesoria, zabawki, suplementy dla populi muszą cieszyć się dużą popularnością!

Przykłady sklepów sprzedających w modelu dropshipping

Potrzebujesz gotowego, konkretnego przykładu sklepu dropshipping? Założenie sklepu internetowego, niezależnie od wybranego modelu logistycznego, powinno być zawsze poprzedzone badaniami, warto jednak czasem ograniczyć pole badań i zainspirować się dobrymi przykładami!

Dobry przykład sklepu dropshipping to sklep z modą dla przyszłych mam. Jeśli zastanawiasz się, z czym sklep internetowy postawić — moda ciążowa to dobry pomysł, ponieważ nie jest obarczony ryzykiem tego, że popyt na tego rodzaju produkty minie. Dziś segment ubrań dla ciężarnych jest bardzo rozbudowany. W swoim sklepie dropshipping z modą ciążową możesz się wyróżnić, poszerzając zakres oferty także o ubrania dla mam karmiących. O co warto zadbać w kontekście tego przykładu sklepu dropshipping? Zdecydowanie o szeroką rozmiarówkę i wysoką jakość materiałów.

Co najlepiej sprzedaje się w dropshippingu?

A gdyby postawić na najbardziej sprawdzone kategorie produktów? Z pewnością równocześnie wadą i zaletą dropshippingu jest jego rosnąca popularność. Z jednej strony daje ona przedsiębiorcom większe możliwości negocjowania warunków, a z drugiej — trudno się wyróżnić realizując tę samą ofertę, co inni. Dlatego, jeśli marzysz o sklepie dropshipping z takimi produktami jak książki, czy zabawki — pamiętaj o jakimś wyróżniku.

Być może postawisz na nietypowe kampanie marketingowe, najniższą cenę, a może najlepszą jakość lub jakieś zawężenie kategorii? Sprawdźmy więc, na jakie produkty jest popyt w dropshippingu.

Po pierwsze dropshipping i książki. Wśród polskich internautów to właśnie książki, obok płyt i filmów, cieszą się wciąż największą popularnością.

Nieco większy kaliber produktu w dropshippingu to meble. Jako bogacące się społeczeństwo przywiązujemy coraz wyższą wagę do wyposażenia domu. Warto to wykorzystać!

Kolejna duża kategoria to zabawki. Stałe zapotrzebowanie na te produkty działa zdecydowanie na korzyść tych produktów. Decydując się na sklep dropshipping z zabawkami, koniecznie obserwuj zmieniające się trendy na rynku, aby dostosowywać swoją ofertę dropshipping.

Sklep dropshipping wcale nie musi oferować tanich produktów. Dropshipping z biżuterią? Dropshipping i kosmetyki? Czemu by nie! Duża oferta luksusowych produktów z pewnością przyciągnie osoby, które równie co wygodę, cenią najwyższą jakość.

Nie możemy pominąć tak ważnej kategorii, jak moda. Dropshipping z odzieżą i/lub dropshipping z butami to świetny pomysł, pod warunkiem że nie boisz się dużej konkurencji. Sprzedaż ubrań i obuwia w internecie z roku na rok rośnie. Doprecyzowana grupa klientów, umiejętne budowanie marki i uświadamianie klientów, a także szeroki asortyment mogą strategicznym być krokiem do tego, by ubrania w dropshippingu przekuć na dochodowy interes.

Warto jeszcze wspomnieć o elektronice w dropshippingu jako kategorii produktów, która cieszy się od kilku lat niesłabnącą popularnością, a także o suplementach w dropshippingu. Koniecznie zajrzyj także do artykułu:Sprzedaż internetowa — co się opłaca? 

Z jakich produktów zrezygnować w modelu dropshippingowym?

Model dropshipping wiąże się z szeregiem obowiązków. Wybierając produkty dropshipping, musisz spełniać wymogi prawne, a tym samym — nie udostępniać w sprzedaży zakazanych produktów. Wśród zakazanych produktów dropshipping znajduje się m.in. alkohol, leki, czy produkty pochodzenia ludzkiego (np. włosy i mleko zastępcze). Do produktów w dropshippingu nie możesz włączyć także broni.

Czytaj także:

Fulfillment dla e-commerce – na czym polega i dlaczego warto? 

Co sprzedawać w internecie w 2023 roku? Podpowiadamy!

Wzrost sprzedaży w sklepie internetowym — jak go osiągnąć? 

Jak rozwinąć sklep internetowy? X pomocnych rozwiązań 

Koszty magazynowania towaru – co musisz wiedzieć? 

Dropshipping – ile można zarobić?

Dropshipping – czy warto? 6 argumentów za tym rozwiązaniem 

Dropshipping – jak zacząć? Poradnik dla początkujących