Nie ma wątpliwości, że Allegro stanowi najpopularniejszą platformę zakupową w Polsce. Każdego dnia serwis odwiedzany jest przez miliony użytkowników, dlatego coraz więcej osób upatruje w nim sposobu na biznes. Warto jednak zastanowić się, co sprzedawać na Allegro, aby odnotować wysokie przychody. W jaki sposób sprawdzić, które produkty cieszą się największym zainteresowaniem? W tym artykule podpowiadamy, co warto sprzedawać na Allegro.

Jak sprawdzić, co się sprzedaje na Allegro?

Wielu początkujących przedsiębiorców nie wie, co opłaca się sprzedawać na Allegro. Zamiast wybierania metody prób i błędów i wydawania dużej ilości pieniędzy, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest analiza aktualnych trendów oraz działań konkurencji. Na rynku dostępnych jest wiele przydatnych narzędzi, które pozwolą sprawdzić, co się sprzedaje na Allegro. Jednym z najpopularniejszych sposobów jest skorzystanie z Google Trends. Dzięki niemu możemy poznać trendy i dowiedzieć się, czego aktualnie szukają potencjalni klienci. A to już dobra droga do odpowiedzi na pytanie, co może się dobrze sprzedawać na Allegro.

Jeśli nie wiemy, jak otworzyć sklep internetowy, sprzedaż za pośrednictwem najpopularniejszego polskiego serwisu może okazać się dobrym rozwiązaniem na początek. Oczywiście jedno nie wyklucza drugiego i znaczna część przedsiębiorców łączy działalność w obu kanałach. Opcja ta nie musi nas jednak interesować, jeśli decydujemy się na sprzedaż na Allegro jako osoba prywatna. Warto jednak pamiętać, że wystawianie ofert na tym serwisie bez zarejestrowanej działalności, wiąże się ze sporymi ograniczeniami. Miesięczny przychód nie może bowiem przekraczać 50% minimalnego wynagrodzenia na dany rok (w 2021 wynosi ono 2800 zł brutto). 

Co sprzedawać na Allegro?

Co sprzedawać na Allegro – to jedno z najczęściej pojawiających się pytań wśród początkujących sprzedawców. I nie ma na nie jednoznacznej odpowiedzi. Powinniśmy kierować się nie tylko aktualnymi trendami na rynku, ale i wziąć pod uwagę szereg aspektów w trakcie obliczania marży. Wśród nich z pewnością należy uwzględnić prowizje za sprzedaż na Allegro czy koszty zwrotów. Bardzo istotna jest również logistyka sklepu internetowego, którą – z uwagi na oszczędność czasu i pieniędzy – warto powierzyć firmie zewnętrznej. Dodatkowo pozwala to usprawnić procesy obsługi zamówień, co jest kluczowe dla uzyskania pozytywnych ocen od klientów. Więcej na ten temat piszemy w artykule: “Realizacja zamówień w sklepie internetowym – jak wyeliminować błędy?”

Pomimo że trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, co się dobrze sprzedaje na Allegro, istnieje kilka kategorii produktów, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród użytkowników.

Odzież i obuwie

To najpopularniejsze kategorie produktów na portalu, co ma swoje wady i zalety. Do pierwszych należy zaliczyć dużą konkurencyjność oraz ryzyko częstych zwrotów. Warto więc zdecydować się na fulfillment, a więc pełen outsourcing logistyki sklepu. W efekcie zewnętrzna firma przejmie wszelkie działania związane z realizacją zamówień, takie jak magazynowanie towaru oraz obsługę zwrotów i wymian. 

Zaletami sprzedaży odzieży i obuwia przez Allegro jest duża baza klientów. To zatem dobre rozwiązanie dla osób, które są w stanie zaproponować modne ubrania i buty w atrakcyjnych cenach lub niedostępne na innych witrynach. 

Kosmetyki i perfumy

W analizach pokazujących, co się sprzedaje na Allegro, jedną z najwyższych pozycji zajmują kosmetyki. Z jednej strony musimy liczyć się z dużą konkurencją, z drugiej to produkty, które zawsze będą cieszyć się dużym zainteresowaniem. Jeśli dysponujemy markowymi kosmetykami i perfumami w atrakcyjnej cenie lub mamy dostęp do niszowych artykułów o naturalnym składzie, zwiększamy przez to szanse na wysokie wyniki sprzedaży. 

Mała elektronika 

O ile sprzedaż drogiego sprzętu elektronicznego wymaga dużych nakładów finansowych i obarczona jest sporym ryzykiem, to drobne gadżety i akcesoria są doskonałym wyborem dla osób początkujących w tym biznesie. Zwłaszcza że wszelkiego rodzaju opaski sportowe, kable czy słuchawki można tanio kupić na zagranicznych platformach, a następnie sprzedać drożej w Polsce. 

Produkty sezonowe 

Dobrym pomysłem jest zbudowanie oferty w oparciu o produkty sezonowe. Zainteresowanie określonymi artykułami znacznie wzrasta na przykład w okresie świąt Bożego Narodzenia czy wraz z rozpoczęciem lata. Kluczem jest zatem odpowiedź na pytanie, co w danym okresie sprzedaje się najlepiej na Allegro? Warto więc śledzić wydarzenia w kalendarzu, a także reagować na nagłe wydarzenia. Doskonale pokazuje to przykład pandemii, wraz z którą gwałtownie wzrosła sprzedaż środków higienicznych.