Początek nowego roku to nie tylko czas postanowień, ale i podsumowań. W naszym przypadku kwestia planów jest oczywista. Pragniemy niezmiennie doskonalić się, świadczyć usługi związane z outsourcingiem logistycznym na jeszcze wyższym poziomie niż dotychczas, docierać do jeszcze większej liczby klientów (a także klientów naszych klientów!) i wspólnie z naszymi partnerami pracować na ich spektakularne sukcesy. Co jednak możemy powiedzieć w ramach podsumowania roku 2021? Czy był on dla MW Logistics dobry? To mało powiedziane! W dzisiejszym wpisie dzielimy się z naszymi czytelnikami osiągnięciami, z których czujemy się dumni najbardziej. Zachęcamy do lektury.

Nawiązaliśmy wiele nowych kontaktów biznesowych!

Miniony rok upłynął dla nas nie tylko pod znakiem zacieśniania więzi z naszymi zaufanymi partnerami, lecz także budowy nowych kontaktów biznesowych. Kontaktów w wielu przypadkach, pragniemy to podkreślić, o charakterze międzynarodowym. W ubiegłym roku zaufało nam aż 200 klientów z Europy i Azji! Z radością patrzymy na to, jak MW Logistics staje się istotnym graczem na światowym rynku outsourcingu usług logistycznych. Dobitnie świadczą o tym liczby – wysyłamy aż 100 000 paczek miesięcznie!

Otworzyliśmy nowy magazyn!

Za jeden z kamieni milowych w historii MW Logistics bez wątpienia możemy uważać otwarcie nowego magazynu w parku logistycznym Hillwood Słubice. Jego lokalizacja – jak nietrudno się domyślić – nie jest przypadkowa. Obiekt znajduje się zaledwie kilka kilometrów od przejścia granicznego Słubice-Frankfurt, w pobliżu drogi krajowej nr 29 oraz węzła Świecko na autostradzie A2. Dogodne położenie nowego centrum logistycznego pozwala nam jeszcze sprawniej realizować wszelkie zadania logistyczne i odpowiadać na rosnące oczekiwania naszych klientów. Nowy magazyn MW Logistics to aż 10060 m kw. dodatkowej powierzchni magazynowo-biurowej udostępnianej naszym klientom w ramach składowania asortymentu sklepów internetowych, czyli usługi, która pozwala im znacząco ograniczyć koszty magazynowania towaru. Wśród inwestycji MW Logistics w 2021 roku należy wymienić dodatkowo aż 1200 autonomicznych półek! Teraz jesteśmy w stanie wyręczać przedsiębiorców nie tylko w pracach magazynowych, ale i realizacji zamówień na jeszcze większą skalę!

Do naszego zespołu dołączyli nowi specjaliści!

Logistycy, pracownicy magazynowi, liderzy, kierowcy, eksperci, dla których profesjonalna obsługa klienta jest priorytetem, a obsługa zwrotów nie stwarza najmniejszych trudności, niezliczeni specjaliści w innych dziedzinach – to właśnie oni budują sukces MW Logistics. A wraz z dynamicznym rozwojem marki rośnie zapotrzebowanie na kolejnych fachowców – w samym 2021 roku zatrudnienie w naszej firmie wzrosło aż o 30%. Witamy w naszym zespole!

Byliśmy jeszcze szybsi!

W biznesie, niezależnie od branży, liczy się szybkość działania. Abyś zawsze mógł być o krok przed konkurencją, a Twoi klienci dobrze wiedzieli, gdzie warto robić zakupy, maksymalnie skróciliśmy czas kompletacji każdego zamówienia. Paczka z naszego magazynu dotrze do Twoich klientów z Polski i Niemiec w 24 godziny. W 48 godzin jesteśmy natomiast w stanie dostarczyć ją do każdego innego państwa w Unii Europejskiej. Odległość przestaje mieć dla nas znaczenie!

Pobiliśmy rekordy!

Ostatni kwartał roku, a zwłaszcza okres przedświąteczny, dla przedsiębiorców działających w branży logistycznej i e-commerce to zarówno czas zwiększonych obrotów, jak i wielkich wyzwań. Jak bowiem poradzić sobie z terminową realizacją wszystkich zamówień (których w listopadzie i grudniu może być nawet o kilkaset procent więcej w stosunku do innych miesięcy!), nie zawieść klientów i zadbać o renomę marki jako niezawodnego partnera? Firma MW Logistics wyszła ze wszystkich tych prób obronną ręką. I to z jaką klasą! W ramach działań związanych z e-commerce w Święta 2021 udało nam się wysłać aż o 40% więcej zamówień niż w roku 2020. Jeśli te liczby nie oddają ogromu pracy wykonanej przez nasz zespół, dodamy, że w ramach usług takich jak fulfillment i outsourcing usług logistycznych pakowaliśmy aż 15 tysięcy paczek dziennie. Jeśli natomiast zechcemy zabawić się w dalsze wyliczenia, wyjdzie nam 625 paczek na godzinę, czyli 10 paczek (i pół) na minutę!

Wszystko to zawdzięczamy oczywiście doskonale zgranemu i wykwalifikowanemu zespołowi naszych ekspertów, świetnej organizacji pracy (każdego roku wprowadzamy kolejne udoskonalenia, które usprawniają przebieg procesów logistycznych) oraz… technologii! A gdy o niej właśnie mowa…

…kupiliśmy kolejne nowoczesne wózki bezzałogowe!

W 2021 roku park maszynowy firmy MW Logistics wzbogacił się o 72 urządzenia AGV. Przypominamy, że wózki AGV to bezzałogowe pojazdy, które wpływają na automatyzację szeregu prac przeprowadzanych w halach produkcyjnych i przestrzeniach magazynowych. Jak żadne inne sprawdzają się wtedy, gdy niezbędny okazuje się wewnętrzny transport ciężkich ładunków. Przyspieszają również proces rozładunku oraz ułatwiają naszym logistykom szereg czynności, z którymi związane jest magazynowanie asortymentu e-sklepów oraz kompletowanie zamówień. A co do naszych robotów – może i nie są nieomylne, lecz nie popełniają błędów aż w 99,9% przypadków! Dzięki nim możemy jeszcze więcej!

Rok 2021 był dla nas kolejnym rokiem pełnym wyzwań. Podobnie jak dla tysięcy przedsiębiorców trudniących się sprzedażą elektroniczną, która od dłuższego czasu jest najszybciej rozwijającym się sektorem handlu (kwestię e-commerce a pandemia omówiliśmy w jednym z naszych wpisów). Rosnąca grupa klientów preferujących zakupy niewymagające wychodzenia z domu to bodziec, który motywuje nas i naszych partnerów do nieustannego rozwoju. Wiemy, że dzięki licznym inwestycjom i profesjonalizmowi całego zespołu jesteśmy gotowi zapewniać outsourcing usług logistycznych na najwyższym światowym poziomie.

Dziękujemy za zaufanie, którym obdarzyliście nas w roku 2021. Wierzymy, że w roku 2022 wspólnie osiągniemy jeszcze więcej. Działajmy razem!